Не містить глютену.
За кількістю цінних речовин кіноа немає рівних, у ній міститься більше клітковини, фолієвої кислоти, рибофлавіну, альфа-токоферолу, ніж у ячмені, рисі або пшениці. Кіноа практично повністю засвоюється організмом і тому дуже корисна вегетаріанцям, спортсменам і дітям.
Кіноа діє заспокійливо на нервову систему, допомагаючи усунути головний біль і мігрень.
Кіноа дуже корисна для людей, які страждають на серцеві захворювання, гіпертонію або цукровий діабет. Завдяки вмісту вітамінів, мінералів і Кіноа, цілющі властивості для організмуфітинової кислоти, кіноа знижує рівень поганого холестерину та запобігає розвитку онкологічних захворювань.
Кіноа не містить глютену, який є головним дієтичним протипоказанням для багатьох людей і алергіків. Плоди рослини мають загальнозміцнювальну дію, сприяють виведенню з організму шлаків і токсинів, рекомендуються людям, з надмірною масою тіла.
Застосування кіноа
Це досить універсальний злаковий продукт. З нього можна приготувати кашу, зробити салат. З кіноа можна зробити й олію.Під час приготування кіноа треба дотримуватися деяких особливостей:
- якщо перетравити зерна, то вони розкиснуть, тому до цього процесу треба поставитися особливо уважно;
- перед приготуванням важливо промити крупу, щоб уникнути гіркоти каші;
- після того, як каша була зварена, вона може злипнутися, тому її потрібно дуже ретельно перемішати.
Кіноа чудово поєднується з різними продуктами: сухофрукти, гриби, перець, зелень, морква, журавлина. Її можна використовувати як альтернативу рису під час приготування плову.
Якщо зробити з зерен кіноа борошно, то можна випікати хліб або кондитерські вироби, як-от печиво. Виробники макаронних виробів іноді використовують борошно з кіноа.
Для підвищення поживної цінності кіноа її можна проростити. У цьому разі в ній активізуються ензими, що полегшують травлення, і підвищується вміст вітамінів. На відміну від багатьох круп, для пророщування кіноа потрібно 2-4 години. Сиру пророщену кіноу додають до салатів і використовують як гарнір до холодних страв.
Салат із кіноа
Для рецепта буде потрібно:- петрушка — 1 пучок
- цибуля зелена — 1 пучок
- м'ята — на смак
- олія оливкова (для смаження)
- кіноа — 1 склянка
- морква — 2 ст. л.
- сік апельсин — 1/3 склянки.
Стакан крупи заливаємо 2 склянками холодної води, доносимо докипіння, варим 10 хвилин або до готовності крупи.
Морква чиста і ріженню дрібними кубиками, обсмажуємо на оливковій олії до м'якості. Шинкуєм петрушку та зелений лук. Виживаємо сік з апельсина.
До остиглого кіноа додаємо моркву разом з олією, на якій вона смажилася, зелень (м'ята я не додавала). Заправляємо соком апельсина, солім до смаку.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Упаковка | Пакет |
Вага | 10 кг |
- Ціна: 1 400 ₴