Новий природний пребіотик (олігосахарид). Порошок білого кольору з вираженим солодким смаком.
Склад: лактитол, екстракт стевії сухий "СТЕВІЯСАН".
Свойства: у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту лактитол не ферментується й не всмоктується. Як дисахарид, він стає універсальним харчовим субстрактом для біфідо-і лактобактерій. У нижніх відділах шлунково-кишкового тракту метаболізується біфідо-бактеріями, трансформуючи їх у біомасу, яка остаточно розщеплюється лактобактеріями до органічних кислот. Під впливом лактинолу підвищується ріст і бурхливо розвивається власна мікрофлора кишківника (сахаророзщеплювальні бактерії Lactobacillus spp., Lactobacillus bifidus, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacteria), кількісна та якісна характеристика якій унікальна для кожної людини. Продуктом метаболізму відновленої дружньої мікрофлори кишківника є обмежувальні кислоти, які спільно з екстрактом стевії пригнічують життєдіяльність патогенної та умовно — патогенної мікрофлори. Доведено бактеріостатичну дію екстракту стевії проти надходження в кров токсичних метаболітів патогенної мікрофлори, а сумарний ефект дії екстракту стевії та обмежених кислот пригнічує адгезію кишкової палички (E. Coli) до епітеліальним клітинам, знижує вміст ароматичних речовин і потенційно канцерогенних ензимів у товстому кишківнику. Під час печінкової енцефалопатії ефект бактосили зумовлений його антиамонічною дією. У зв'язку з заглушенням протеолітичних бактерій за допомогою збільшення числа ацидофільних бактерій, переходом аміаку в іонну форму завдяки підкисленню вмісту товстої кишки, спорожненню кишківника, зменшенню азотовмісних токсичних речовин способом стимуляції бактерій, що утилізують аміак, відновлюється детоксикаційна функція печінки.
У товстому кишківнику РКТ лактитол під впливом кишкової мікрофлори трансформується в низькомолекулярні органічні кислоти. Ці кислоти призводять до зниження ph у просвіті товстого кишківника та через осмотичний ефект збільшення об'єму кишкового вмісту. Це стимулює перистальтику товстого кишківника та нормалізує консистенцію калових мас. Закреп проходить і відновлюється фізіологічний ритм травлення. Фармакокінетика: практично не всмоктуючись, доходить до товстого відділу кишківника, де розщеплюється кишковою мікрофлорою до органічних кислот СО2 і води.
Показання до застосування: дисбактеріоз дітей і дорослих, закрепи різної етіології зокрема під час вагітності, необхідність розм'якшення стільця в медичних цілях (зокрема під час геморою, підготовки до операцій і після операцій на прямій кишці, анальному сфінктері та області, що прилягає до нього), зниження антитоксичної функції печінки, ацетонемічний синдром, стан після тривалого лікування антибактеріальними препаратами, хімієтерапії, люди похилого віку, цукровий діабет, ожиріння, як підсолоджувач.
Протипоказання: індивідуальна нестерпність компонентів, непрохідність кишківника, галактоземія.
Спосіб застосування та дози: БАКТОСИЛУ застосовують у розчиненому (у воді або інших напоях) вигляді.
Під час лікування дисбактеріозу БАКТОСІЛУ призначають у таких дозах:
дорослі: 10 г на добу 2-3 вживання за 30 хвилин до їди;
діти: від 1 року — 1 г на добу, у 2 роки — 2 г на добу, від 3 до 6 років — 3 г на добу, від 6 до 14 років — по 2 г тричі на добу.
Під час лікування запорів і для розм'якшення стільця з медичною метою: дорослим призначається 10-20 г на добу в 3 приймання.
У разі дисфункції кишківника в дітей від 0 до 12 місяців БАКТОСІЛА призначається як клізм із розрахунку 1 г на 50 мл води.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами: під час приймання БАКТОСИЛИ з кишковорозчинними препаратами pH залежного вивільнення необхідно пам'ятати, що лактитол знижує pH кишківника.
Побічні ефекти: зазвичай препарат переноситься добре, але з боку органів шлунково-кишкового тракту на початку приймання може виникати метеоризм (проходить самостійно через 1-2 дні), іноді — нудота. Під час передозування лактитолом (35 г на добу й більше)arувалася виникнення діареї, яка легко уникала в разі зниження дози.
- Ціна: 110 ₴